Słowa przysięgi w Kościele

 

Pan Młody:

 

Stoimy zwróceni do siebie ( składamy sobie przysięgę )

 

Ja ( Np. Krzysztof ) biorę sobie Ciebie ( Małgorzato ) za żonę i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci."

 

Stoimy zwróceni do siebie ( składamy sobie przysięgę )

 

Panna Młoda

 

Ja ( Np. Małgorzata ) biorę sobie Ciebie ( Krzysztofie ) za męża i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci."

 

 

 

 

Więcej…

Wiązanie krawata

 

Wiązanie krawata to umiejętność przydatna każdemu prawdziwemu mężczyźnie, jak i każdej światłej pani. W końcu nie od dziś krąży powiedzenie: "idealna kobieta powinna umieć dobrze gotować i wiązać krawat".

 

 

 

Więcej…

Jak wznosimy toast?

 

Musimy pamiętać, że wznosząc toast musimy przyjąć postawę stojącą (Państwo Młodzi mogą siedzieć). Wstając musimy się przedstawić i upewnić,że nie stoimy do nikogo tyłem.
Nie powinno się uderzać sztućcami o kieliszek, czasem wystarczy tylko wstać, a będzie wiadomo, jaki ma się zamiar.
Niewolno trzymać kieliszka w ręce. Dopiero po wypowiedzianych życzeniach kłaniając się młodym można wziąć kieliszek w dłoń i wypić za ich zdrowie.( kieliszek chwytamy za stopkę nie za sam kielich)
Toastu nie wznosimy dowolnym alkoholem. Trunkiem przeznaczonym na toast jest wino. Ewentualnie szampan symbolizujący „szampańskie życie”. Trzeba również zwrócić uwagę, aby nie wznosić toastu na początku przyjęcia!

 

 

 

Jak składać serwetki?

 

Kiedy widzi się misternie złożone serwetki na stołach nasuwa się wątpliwość, że dla zwykłego człowieka jest to niewykonalne:-)
Nic bardziej mylnego!
Poniżej przedstawiam sposoby na proste składania serwetek, naprawdę dla każdego!

Więcej…

Dj czy zespół na weselu?

 

Takie pytanie zadaje sobie wiele par stając przed nie lada dylematem.

Narzeczony chce sprawdzonego DiskJockey'a, a Ona zespół na wesele. Jakie argumenty przemówią za a jakie przeciw, gdzie znaleźć kompromis?

Więcej…

Rola rodziców

 

Rodzice, jako pierwsi powinni dowiedzieć się o podjętej przez was decyzji zaślubin. Najlepiej, gdy zostaną oni po informowani o tym fakcie podczas eleganckiej kolacji lub uroczystego obiadu.

Więcej…

Historia sukni ślubnej

 

Kiedy słyszymy, że zbliża się wesele, od razu wyobrażamy sobie przystojnego pana młodego i jego drugą połówkę w bajecznej sukni. Nie każdy wie, że ślubna kreacja panny młodej ma długą historię, a jej obecna forma kształtowała się przez wieki wraz ze zmieniającą się modą.

Więcej…

Podziękowania dla rodziców

 

Dobrym zwyczajem podczas każdego wesela jest zaplanowanie podziękowań dla rodziców. Będzie to dla nich z pewnością jeden z ważniejszych momentów całego wesela dlatego przemyślcie dokładnie co chcecie dla nich przygotować.

Więcej…

Kupowanie obrączek ślubnych

 

Po ślubie, gdy emocje już opadną, trwałą pamiątką związku zostaną obrączki. Będziecie je nosić na co dzień. Warto zatem, aby był to wybór przemyślany.

Więcej…

Nauki przedmałżeńskie

 

Decydując się na ślub kościelny bądź konkordatowy, młoda para musi pamiętać o uczestnictwie w naukach przedmałżeńskich. Jednak od każdej reguły są wyjątki i tak jest też w tym przypadku. Które pary są zatem zwolnione z nauk przedmałżeńskich? O tym, a także innych ważnych kwestiach dotyczących kursu przedmałżeńskiego, znajdziecie Państwo informacje w poniższym artykule.

Więcej…

Wieczór kawalerski i panieński - pomysły, porady

 

 

Wśród natłoku obowiązków przedślubnych znajduje się jeden punkt, który wydaje się być tymczasową odskocznią od żmudnych przygotowań. Mianowicie chodzi o wieczór panieński i kawalerski, na który decyduje się większość par. Czy w ostatnim wolnym wieczorze należy przestrzegać jakichkolwiek zasad?

Więcej…

Kogo zaprosić na ślub i wesele?

 

Przed wyborem i zamówieniem zaproszeń na ślub narzeczeni powinni przygotować wstępną listę gości. W trakcie jej przygotowania powinno się określić, czy zapraszamy tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół, czy wśród gości mogą również znaleźć się dalsi znajomi, z którymi rzadziej się widujemy?

Więcej…

Zostańcie na parkiecie

 

Ważną i niedocenianą przez większość Młodych Par jest „psychologia zachowania gości weselnych”. Po zatańczeniu swojego pierwszego tańca, powinniście pamiętać, aby zostać na sali tanecznej.

Więcej…

Kto za co płaci?

 

Podział kosztów związanych z organizacją ślubu i wesela, należy do jednego z trudniejszych etapów przygotowań do ślubu. Najczęściej bywa tak, że rodziny przyszłych małżonków dzielą się po równo wszelkimi wydatkami. Bardzo pomocne może być również przygotowanie listy przewidywanych wydatków na którą wpisujemy kto za co płaci.

Więcej…

Lista ślubnych wydatków

 

Przedstawiamy listę podstawowych wydatków związanych z organizacją ślubu i wesela. Nasza lista oczywiście nie wyczerpuje wszystkich możliwych wydatków, których ograniczeniem może być tylko budżet nowożeńców.

 

Więcej…

Jak wybrać dobrego fotografa

 

Zanim rozpoczniecie poszukiwania, przejrzyjcie albumy innych par młodych, aby zdefiniować styl, który będzie wam odpowiadał. Wolicie klasyczne ujęcia? A może preferujecie zdjęcia bardziej naturalne i swobodne?

 

Więcej…

Welon ślubny

 

Pochodzenie welonu nie jest do końca wyjaśnione, uważa się jednak, że używano go znacznie wcześniej niż innych elementów weselnego stroju. Welon, który starożytnej Grecji był żółty w, a w starożytnym Rzymie czerwony, miał swój początek wieki temu. Zwykle zakrywał pannę młodą od stóp do głów i miał oznaczać podporządkowanie kobiety mężczyźnie.

 

Więcej…